Archiwum aktualności

25-05-2017

Video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat procesu nauki języków u dzieci w rodzinach wielojęzycznych. (video link)

Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

03-04-2017

Krótka video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat surgologopedii , czyli rehabilitacji osób niesłyszących. (video link)

Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

19-02-2017

Zapraszamy do dema najnowszej wersji syntezatora Techmo: http://techmo.pl/tts/

11-02-2017

USPTO przyznało patent Speech recognition system and a method of using dynamic bayesian network models B. Ziółko i T.Jadczyk.

30-01-2017

Krótka video-prezentacja studentów kierunku Inżynieria Akustyczna na temat automatycznego tłumaczenia symultanicznego. (video link)

Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

27-12-2016

Miło nam poinformować, że artykuł Inertial Motion Sensing Glove for Sign Language Gesture Acquisition and Recognition znalazł się na oficjalnej liście 25 najczęściej pobieranych artykułów z czasopisma IEEE Sensors Journal (Vol. 16, Issue 16).

24-12-2016

Programista C++

dla TECHMO SP. Z O.O. (Kraków (możliwość pracy częściowo zdalnie))

Programista C++, który dołączy do zespołu osób rozwijających silnik audio nowej generacji. Praca obejmowała będzie projektowanie, implementację i testowanie nowych funkcjonalności, integrowanie silnika audio z silnikami do tworzenia gier, optymalizację kodu, oraz portowanie kodu na różne platformy.

Wymagania:

Dobra znajomość języka C++
Umiejętność testowania i optymalizacji tworzonego oprogramowania pod kątem wydajności
Znajomość zagadnień geometrii obliczeniowej

Mile widziane:

Znajomość architektury i zasady działania procesorów
Programowanie równoległe, instrukcje wektorowe
Doświadczenie z drzewiastą reprezentacją sceny
Wiedza na temat przetwarzania dźwięku
Możliwość pracy częściowo zdalnie
Rozważymy również osoby szukające zatrudnienia na pół etatu
Oferty proszę zgłaszać na email bziolko na serwerze agh.edu.pl.

Programista C++

dla TECHMO SP. Z O.O. (KRAKÓW (możliwość pracy częściowo zdalnie))

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko programista modułu dialogowego do gier fabularnych (rozpoznawanie mowy, emocje w głosie, synteza, modyfikacja głosu, NLP).

Wymagania:

Dobra znajomość języka C++
Znajomość inżynierii oprogramowania

Mile widziane:

Znajomość metod przetwarzania mowy i NLP
Znajomość bibliotek powiązanych tematycznie z projektem
Umiejętność testowania i optymalizacji tworzonego oprogramowania pod kątem wydajności
Dobra znajomość języka angielskiego
Możliwość pracy częściowo zdalnie

Rozważymy również osoby szukające zatrudnienia na pół etatu. Oferty proszę zgłaszać na email bziolko na serwerze agh.edu.pl.

14-12-2016

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz współpracownik - inż. Przemysław Węgrzynowicz, który realizował w naszym Zespole projekt WITKOM, otrzymał „Stypendium ministra dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017”. Serdeczne gratulacje ! Więcej na www.nauka.gov.pl/komunikaty oraz www.agh.edu.pl/osiagniecia.

08-12-2016

Projekt naszego współpracownika Zbigniewa Łatki, pt. „Parametryczno-statystyczny syntezator mowy” zajął 1. miejsce w sesji Sekcji Inżynierii Dźwięku i Ekoakustyki w ramach 57. Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego AGH w Krakowie. Gratulujemy! Więcej na stronie http://www.knpg.agh.edu.pl/?p=572#more-572.

08-11-2016

Artykuł na temat możliwości wykorzystania pomiarów pauz w mówieniu w celu biometrii mówców M. Igras-Cybulska, B. Ziółko; P. Żelasko, M. Witkowski ”Structure of pauses in speech in the context of speaker verification and classification of speech type”, EURASIP Journal on Audio, Speech, and Music Processing, jest w druku.

07-10-2016

straz.jpg

15-09-2016

Europejski Urząd Patentowy podjął decyzję o przyznaniu patentu Bartosz Ziółko, Tomasz Jadczyk, „A Speech Recognition System and a method of using Dynamic Bayesian Network Models”

29-08-2016

Zapraszamy do przetestowania syntezatora mowy wykonanego przez Techmo, spin-out Zespołu.

http://techmo.pl/tts/

07-08-2016

Zbigniew Łatka wykonał aplikację kalendarza koncertowego, obejmującego najlepsze instytucje kulturalne w Polsce (w tym momencie NOSPR, NFM, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Śląska - aczkolwiek dodajemy ciągle nowe). Kalendarz można pobrać na dowolne urządzenie. Wydarzenia (które można również filtrować) zawierają informację o programie, miejscu, dacie oraz linkach do stron organizatorów, na których można od razu kupić bilety. Link do kalendarza (a tym samym do nowego muzycznego bloga): https://kolacjana4rece.wordpress.com/kalendarz/

18-07-2016

Tak się bawi, tak się bawi DSP AGH !! Fotobudka na weselu Aśki Grzybowskiej. fotobudka.jpg

08-06-2016

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją State-of-art studentki inżynierii akustycznej, która będzie realizowana w naszym zespole Interfejs głosowy w grach komputerowych

07-06-2016

Amerykański urząd patentowy opublikował patent System and a method for providing a dialog with a user Bartosza Ziółki i Tomka Pędzimęża.

03-06-2016

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami prac inżynierskich studentów inżynierii akustycznej które będą realizowane w tym roku w Zespole DSP AGH:

Strona internetowa z bazą efektów dźwiękowych

Gra komputerowa z interfejsem dialogowo-głosowym

02-06-2016

Zapraszamy na pokaz prototypu interaktywnej sali multimedialnej realizowanej przez Błażeja Chwiećko.

Interaktywne pomieszczenie audio, jest miejscem w którym technologia spotyka się ze sztuką. Dzięki użyciu nowoczesnych urządzeń elektronicznych w postaci beaconów możliwe jest zlokalizowanie użytkownika trzymającego w ręku smartfon, co otwiera drzwi do świadomych i kontekstowych aplikacji. Zastosowanie informacji dotyczących aktualnego położenie, pozwala na wygenerowanie dynamicznie zmieniającej się zawartości (w tym wypadku audio), która tworzy unikalne wrażenia słuchowe, niepowtarzalna dla każdego uruchomienia. Używanie rozwiązania pozwala poczuć pomieszczenie i zanurzyć się w nim dzięki realnemu wpływowi, który mamy na słyszane tam dźwięki.

24-05-2016

Bartosz Ziółko odwiedził w ramach RIEC International Symposium on Ultra Realistic Interactive Acoustic Communications 2016 laboratorium prof. Suzuki oraz prof. Ito na Tohoku University.

suzukilab.jpg

18-05-2016

Bartosz Ziółko weźmie udział jako zaproszony mówca plenarny w sympozjum http://www.foresight.riec.tohoku.ac.jp/isurac2016/index.html organizowanym przez konsorcjum japońsko-chińsko-koreańskie na Tohoku University w Sendai.

13-05-2016

Nasz system profilowania mówcy był prezentowany na Stadionie Narodowym w ramach konferencji PPBW.

ppbw1.jpg

ppbw2.jpg

10-05-2016

Zapraszamy do krótkiego artykułu na LinkedInie Bartosza Ziółki Dlaczego obsługa w sklepach i salonach jest dużo lepsza niż na infoliniach i mało kto chce to zmienić?

10-05-2016

Bartosz Ziółko przedstawi możliwości związane z technologiami mowy w ramach WIT - 36 Spotkanie Kraków w Klubie Re, wieczorem 17 maja.

26-04-2016

Zapraszam do zapoznania się ze slajdami z zaproszonego wykładu Konrada Gadziny z Gamedesire Wstęp do Unity.

05-04-2016

21 kwietnia Konrad Gadzina z firmy GameDesire, dawniej Ganymede, poprowadzi wykład „Wstęp do tworzenia gier w Unity” w sali C2-523 o godzinie 8.45.

Konrad Gadzina - Team Leader w GameDesire. Prowadzi coding dojo i szerzy zainteresowanie testami automatycznymi. Pracuje w gamedevie od końca 2014 roku – wcześniej tworzył gry hobbystycznie, w trakcie pracy dla agencji interaktywnej oraz w ramach studiów. Absolwent specjalizacji Produkcja Gier Wideo na UJ. Zwolennik Behaviour-Driven Development i automatyzacji. Pasjonat gier bez prądu, miłośnik trekkingu, ukulele, harmonijki i innych instrumentów, które wpadną mu w ręce.

pool_lp_screen.jpg

03-04-2016

Wpis na LinkedInie Bartosza Ziółki o tym dlaczego warto łączyć procesy na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych z procesami w call centre na IVRach

13-03-2016

Marcin Turecki wygłosi wykład „Znaczenie i rola warsztatu w budowaniu przekazu wizualnego” w czwartek, 17 marca o 8.45 w sali C2-523.

twomammoths.com_wp_wp-content_uploads_archaica_promo_01.jpg

25-02-2016

Oferta pracy w firmie Pirios

Wymagane kwalifikacje:

Bardzo dobra znajomość Javy (Minimum 3 lata doświadczenia)

Znajomość architektury JEE

Znajomość frameworku Spring oraz Hibernate

Znajomość relacyjnych baz danych i języka SQL

Wiedza za zakresu rozwiązań klient-serwer (SOAP, REST, JSON/XML)

Orientacja na innowacyjność, efektywność, terminowość

Kwalifikacje będące dodatkowym atutem :

Znajomość GWT, OSGi oraz JNI

Znajomość JavaScript(AngularJS, ReactJS)

Wiedza lub/i doświadczenie w technologiach: VoIP, SIP, RTP

Znajomość metodologii zwinnych (Scrum, Kanban)

24-02-2016

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem Wita Zielińskiego Kaldi for dummies.

17-02-2016

09-02-2016

Nasz artykuł „AUTOMATIC PORTAL GENERATION FOR 3D AUDIO - FROM TRIANGLE SOUP TO A PORTAL SYSTEM” został przyjęty do druku w czasopiśmie Computer Science.

06-02-2016

Zapraszamy na nową stronę o naszym soundtracerze i do wybróbowania dema z soundtracerem

25-01-2016

Na naszej stronie pojawiły się pierwsze obronione w tym roku prace dyplomowe. Dyplomantom gratulujemy, a innych zachęcamy do lektury.

16-01-2016

Artykuł M. Igras, B. Ziółko „Detection of sentence boundaries in Polish based on acoustic cues”, Archives of Acoustics (IF), 2016 został przyjęty do druku.

15-01-2016

Oferta pracy: Poszukujemy programisty C++ do pracy przy rozwoju systemu rozpoznawania mowy.

30-12-2015

Tegoroczne prezentacje studentów z przedmiotu Technologie Mowy pojawiły się na stronie przedmiotu.

19-12-2015

Choinka w naszym laboratorium. choinka.jpg

18-12-2015

Trzy lata mijają od zrobienia naszego filmu o technologiach mowy: Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

29-11-2015

Bartosz Ziółko był jednym z organizatorów zakończonego warsztatu przetwarzania emocji, decyzji i opinii EDO 2015. Nagrodę za najlepszy artykuł otrzymali Marek Krawczyk, Rafał Rzepka i Kenji Araki.

ASCII

25-11-2015

Bartosz Ziółko i Szymon Pałka wygłosili zaproszony referat na temat soundtracingu na konferencji Extended Games Day w Stuttgarcie.

23-11-2015

W bazie IEEE pojawił się nasz nowy artykuł: J. Sheaffer, M. van Walstijn, B. Rafaely, and K. Kowalczyk, Binaural reproduction of finite difference simulations using spherical array processing IEEE/ACM Trans. on Audio, Speech and Language Processing, vol. 23, No. 12, pp. 2125-2135, Dec. 2015.

22-11-2015

Publikacja B. Stoliński, B. Ziółko, ”Detecting Recorded Speech for Polish Language”, Africon, Addis Abeba, 2015 ukazała się w IEEExplore.

22-11-2015

Oferta pracy C# .NET DEVELOPER w Consonance

19-11-2015

International Journal on Artificial Intelligence Tools (IF = 0.393) przyjął do druku artykuł A. Smywiński-Pohl, B. Ziółko „Application of Morphosyntactic and Class-based Language Models in Automatic Speech Recognition of Polish”

17-11-2015

Piotr Żelasko wygłosił seminarium Scrum - metoda zarządzania projektem informatycznym na przykładzie firmy Pirios

05-11-2015

Studenci pierwszego roku anglojęzycznej Elektroniki i Telekomunikacji wzięli udział w warsztatach design thinking zorganizowanych we współpracy z KarekDesign w ramach przedmiotu Information Technologies.

04-11-2015

Magdalena Igras i Joanna Grzybowska prezentowały na seminarium zespołu swoje wyjazdy w ramach programu ministerialnego Transformation - (Wageningen University, Ivey Business School).

Omówiona była także XXIII Pacific Voice Conference, Santa Clara i San Francisco

19-10-2015

Urząd Patentowy w Stanach Zjednoczonych Ameryki przyznał patent Bartosz Ziółko, Tomasz Pędzimąż, „SYSTEM AND METHOD FOR PROVIDING A DIALOG WITH A USER”

07-10-2015

O nas w wiadomościach PARP

28-09-2015

Laboratorium DSP AGH w czasie Nocy Naukowców

noc_naukowcow1.jpg

noc_naukowcow2.jpg

21-09-2015

Materiały pokonferencyjne XXII PVC 2014 zostały zindeksowane przez Thompson Retuers w Web of Science.

11-09-2015

Zespół DSP AGH na Interspeech 2015 w Dreźnie

02-09-2015 Artykuł B. Ziółko ”Fuzzy Precision and Recall Measures for Audio Signals Segmentation”, Fuzzy Sets and Systems (5-years Impact Factor 2.263), 279 (2015), 101-111 został publikowany z pełnymi danymi bibliograficznymi i przez 50 dni jest do ściągnięcia bez opłaty.

24-08-2015 Joanna Grzybowska w Ivey Business School, Western University w Kanadzie w ramach ministerialnego stypendium Transformation.

img_4527_kopia.jpg

img_5824_kopia.jpg

07-08-2015 Joanna Grzybowska, Stanisław Kacprzak i Magdalena Igras dostali się do ministerialnego programu Transformation. Wyjadą na 2 tygodniowy kurs do renomowanej zagranicznej uczelni.

31-07-2015 Conan The Cimmerian Short Movie - Krótki film fantasy nakręcony przez amatorską grupę filmową Grey Spher w której są między innymi nasi absolwenci - Maciej Dunin-Borkowski i Aleksandra Wyszyńska. Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

22-07-2015 Plugin Adobe Flash Plugin jest niezbędny do obejrzenia tej zawartości.

22-07-2015 Nasz artykuł EFFICIENT VECTORIZED ARCHITECTURE FOR FEEDBACK DELAY NETWORK REVERBERATOR WITH POLICY BASED DESIGN został przyjety na konferencję SPA.

16-07-2015 Bartosz Ziółko i Jakub Gałka prezentowali model wdrażania osiągnięć zespołu DSP AGH poprzez spółkę spin-off na III Zlocie Absolwentów Programu TOP 500 Innovators

scontent.xx.fbcdn.net_hphotos-xft1_t31.0-8_11411761_10207317507924215_807370416699412029_o.jpg

Zdjęcie dzięki uprzejmości MNiSWCopyright © Zespół Przetwarzania Sygnałów AGH 2011-2014